Cumhuriyet Meydanı Işıklı Gösteri Havuzu

Cumhuriyet Meydanı'nda Işıklı Su Gösterileri Daha Zengin Daha Çoşkulu

Cumhuriyet Meydanı’nda yer alan sesli ve ışıklı gösteri havuzumuzda 10 olan gösteri sayısını arttırarak 25’e çıkardık. Yaklaşık 20 dakika boyunca izleyicilerimze iyi bir akşam yaşatmaya devam ediyoruz. Muppet Show, Hababam sınıfı gibi yeni farklı 15 çeşit eserin eklendiği gösteride, dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say’ın düzenlediği Nazım Hikmet’in eseri «Şehitler Şiiri»  su perdesi üzerine aranje edildi. 
Yeni gösteri çalışmalarımız devam ediyor. Kendi teknik ekibimiz, milli ve dini bayramlarımızda ve özel günlerde su perdesine özel video animasyonlar hazırlayıp halkımızın beğenisine sunuyoruz.  
Bu havuzda 35 adet sabit ve 39 adet frekans kontrollü su pompası, 4 adet pozisyon kontrol motoru ve 120 adet RGB LED (60 adet 36w ve 60 adet 12w) ve 6x2000W (Yamaha Mixer, HK Speakers) ses çıkışına sahip bir havuzdur. Yanı sıra su perdesine görüntü yansıtmaya yarayan bir adet Christie marka 18k ansi-lümen projeksiyon cihazı da bulunmaktadır. Bu sayede istenilen resim ve videolar suya yansıtılabilmektedir.

Gösteri havuzunun bakım ve çalıştırılmasında 2 mekanikçi, 1 elektrikçi, 1 elektronikçi ve 1 adet bilgisayar operatörü olmak üzere toplam 5 personel görev yapmaktadır. Teknik personelimiz her gün düzenli olarak havuzun genel kontrollerini yapmakta ve yılda iki defa kapsamlı bakım yapılmaktadır.