Sökülen Turunçlar Antalya’nın Girişini Süsledi

Expo 2016 Raylı Sistem güzergahında bulunan turunç ağaçlarını sökerek, cezaevi kavşağı ile Antalya Bulvarı orta refüjüne dikti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, havaalanı yolu üzerinde Meydan-EXPO 2016 raylı sistem güzergahında bulunan turunç ağaçlarını sökerek, Cezaevi Kavşağı ile Antalya Bulvarı orta refüjüne dikti. Daha önce Mevlana Kavşağı ve Altınova Kavşağı’ndaki ağaçları, katlı kavşak çalışmalarından zarar görmemesi için Anadolu Kavşağı’na ve Sarısu Kadınlar Plajı’na nakleden Büyükşehir Belediyesi, benzer bir çalışmayı Meydan-EXPO 2016 hafif raylı sistem güzergahındaki ağaçlar için yaptı.
Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri, raylı sistemin geçeceği havaalanı yolu orta refüjünde bulunan 300’e yakın turunç ağacını zarar görmemesi için önce budadı. Ağaçlar, daha sonra özel makine yardımı ile köklerinden söküldü. Turunç ağaçları bakımları yapıldıktan sonra özenle Otogar ile Fatih Üst Geçidi arasındaki orta refüje ve Cezaevi Kavşağı’na dikildi. Antalya’nın simgelerinden olan turunç ağaçları, kentin girişini süsledi.