Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampları

Irk, din, dil ve cinsiyet ayrımı olmaksızın tüm dünya gençliğinin katılımına açık olan uluslararası gönüllü gençlik kampları, dünya gençliğinin önyargısız ortamlarda buluşmasını amaçlıyor.

Gençlik kampına katılan gönüllü gençler ile park ve bahçe düzenlemesi, ağaç dikimi, çimlendirme, kazı alanı hazırlığı temizliği, tasnifleme, yaşlılarla, çocuklarla, engellilerle çalışma, çocuklara dil eğitimi, boyama, çit yapımı, bisiklet ve yürüyüş yolu yapımı, festival, şenlik, konser, sergi hazırlıkları, organizasyonu gibi çalışmalar yapılabilmekte.

2011 yılında Belediyemiz tarafından Gençlik Servisleri Merkezi (GSM) işbirliği ile ilki düzenlenen Antalya Uluslararası Gençlik Kampı kapsamında Baraj İlköğretim Okulu’nun bakım çalışmaları yapıldı. Projeye Ukrayna, Almanya, Güney Kore, Fransa, İspanya, Gürcistan, Slovakya, Sırbistan ve Türkiye'den 20 gönüllü genç katılmıştır.

2012 yılında ise, gönüllü çalışmalarda yer alacak olan gençler, 13–28 Temmuz 2012 tarihleri arasında, Belediyemiz tarafından Antalya’da kent merkezini hareketlendirmek amacıyla yaz aylarında düzenlenen “Festivalya” etkinliği kapsamında kültürel ve sanatsal faaliyetlerde bulunacaklar.