Büyükşehir Belediyesi cenaze defin ve nakil hizmetleri için 65 araç aldı

Yeni araçlarla en iyi hizmet Bütünşehir Yasası’yla artık 19 ilçeye hizmet verecek olan Antalya Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü, filosunu yeni aldığı araçlarla güçlendirdi. Çeşitli türde 65 araç alan Büyükşehir Belediyesi, toplamda 132 araç ve 400 personeli ile vatandaşların en zor günlerinde yanlarında olacak.

Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü,ücretsiz cenaze hizmetleri ile en zor günlerinde vatandaşların yanında oluyor. Kaş’tan Gazipaşa’ya tüm cenaze hizmetlerini bünyesine alan Büyükşehir Belediyesi, Antalyalılara en iyi hizmeti vermek için bir yandan yeni birimler kurarken bir yandan da araç filosunu güçlendiriyor. Büyükşehir yeni alınan 65 araçla araç filosunu 132’ye çıkardı. 400’ye yakın personeli ile vatandaşa hızlı ve kaliteli hizmet sunacak.

UÇAK VE KARAYOLUYLA CENAZE NAKLİ
Büyükşehir Belediyesi, cenaze hizmet hattı Alo 188’i arayan vatandaşlara en hızlı şekilde geri dönüş yapıyor. Cenaze doktor raporu tamamlandıktan sonra geri kalan tüm hizmetler Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak veriliyor. Gece gündüz demeden Türkiye’nin her tarafına gerek uçakla gerek karayoluyla cenazenin nakli sağlanıyor.

 İLÇE BİRİMLERİ OLUŞTURULDU
Yeni yasa sayesinde ilçelerde de hizmet edebilme imkanına kavuştuklarını dile getiren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ilçelerde de birimlerin oluşturulduğunu kaydetti. Acılı günlerinde vatandaşların yanında olduklarını dile getiren Türel “ En iyi hizmeti verebilmek için ilçelerimizde birimlerimizi oluşturduk. Kaş’tan, Gazipaşa’ya kadar nüfus durumuna göre kepçe, cenaze yıkama aracı, cenaze nakil aracı, erkek ve bayan gassal görevlendirdik. Hepsi hizmete hazır bir halde bekliyor” dedi.