İş Sağlığı ve Güvenliği 'Ortam Ölçümü'

Antalya Büyükşehir İş Sağlığı ve Güvenliği konusundaki hukuki ve özellikle de vicdani sorumluluğunu yerine getirmek amacıyla konuyla alakalı çalışmalarına ivme kazandırdı.

Çalışanlarının güven içinde çalışmalarını sağlamak ve iş kazalarını mümkünse sıfıra indirmek için gerekeni yapmak üzere kolları sıvadı.

Bu amaçla 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu ve ilgili mevzuatlar uyarınca Belediyemiz bünyesinde az tehlikeli sınıfta çalışan 1167 personele 22-26/08/2016 tarihleri arasında, çok tehlikeli sınıfta çalışan 817 personele 31/08-09/09/2016 tarihleri arasında İş Güvenliği Uzmanları, İşyeri Hekimleri, İtfaiye Eğitmenleri ve Avukatlar tarafından İş sağlığı ve Güvenliği Eğitimi verilmiştir.

Yine İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğü’nce 436 Aydınlatma Ortam Ölçümü, 192 adet Termal Konfor Ölçümü, 44 adet Kişisel Toz Maruziyet Ölçümü, 34 adet İşyeri Havasında Gaz Ölçümü, 74 adet Kişisel Gürültü Maruziyet ölçümü, 83 adet Kişisel Titreşim Maruziyet Ölçümü, 1 adet de Radyasyon Ölçümü yaptırılmıştır. Ölçümler sonucunda birimlerle iletişime geçilerek gerekli düzeltici çalışmalara başlanmıştır.

6331 sayılı Kanun ve ilgili mevzuat doğrultusunda iş kazalarını minimize edecek tedbirlerin tespiti ve önleyici faaliyetlere yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Eğitimler ;

Ölçümler ;