Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi

Eğitim ve Kültürde Engelsiz Dönem

Hizmete açtığımız Türkiye’nin en büyük Engelli Rehabilitasyon Merkezi’ni yeni bölümler ekleyerek geliştirmeye devam ediyoruz. 

 Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezinde engellilerimize dünya standartlarında eğitim ve rehabilitasyon hizmeti veriyoruz. 

 İlimiz, Çıplaklı mevki 641 parsel üzerinde toplam 13.000 m² inşaat alanlı Engelliler ve Rehabilitasyon Merkezi 640 kişi kapasitelidir. Kampusta, 48 derslikli eğitim bölümü, 12 iş atölyesi, fizyoterapi, hidroterapi alanı, her türlü donanıma sahip 52 yataklı otel, çok amaçlı salon, açık ve kapalı yüzme havuzu, spor salonu ile  öğrenci ve veliler için kafeterya bulunmaktadır.

Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleriyle hayata geçen bu okulun 26 bin metrekarelik kısmının 14 bin metrekaresinde eğitim verilmektedir. Geri kalan kısımlarında ise sera ve yaşam alanları oluşturulması çalışmaları devam edilmektedir.  Dünya standartlarına getirilmeye çalışılan bu merkezde beş alanda; iş okulu, iş eğitim uygulama, iş eğitim merkezi, rehabilitasyon hizmetleri ve mesleki eğitim dallarında hizmet vermektedir.