Kent Bilgi Sistemi

BİLGİ İŞLEM DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Kent Bilgi Sistemi ile kentimizin tüm sosyal, ekonomik, teknik ve mimari kapsamının coğrafi konumlanışının birebir bilgisine sahip olacağız ve böylece hizmet götürme ve sorun çözmede hızlı ve isabetli karar alma kabiliyetimizi arttıracağız.

Belediyemizin alt yapı hizmetlerinialtyapı fiber yapısının kontrolü ve firmalar arası veri paylaşımını Kent Bilgi Sistemi mimarisi üzerinde yapılandırdık. Yeni oluşturulan Ulaşım Bilgi Sistemi kapsamında ulaşım hatları ve duraklarıyla kentin tüm ulaşım yapısı Kent Bilgi Sistemine entegre edildi. Ayrıca süt dağıtımı hizmetimizi de Kent Bilgi Sistemi üzerinden adres bilgisine göre planlıyor, hizmetin zamanında doğru kişilere ulaşmasını sağlıyoruz.

Kent Bilgi Sistemi belediyemiz hizmetlerini kolaylaştırdığı kadar vatandaşımız için de birçok yarar sağlayacak.

Belediyemiz sınırlarındaki kişi, kurum ve kuruluşların doğrudan ilişkili olduğu bina, cadde, sokak yani tüm adres bilgileri coğrafya ile ilişkilendirilecek ve bu verilerin vatandaşla paylaşımı sağlanacak.

Yani tüm binaların kullanım amaçları, iş yeri adları, resmi/özel kurum (sağlık, eğitim, vb.) bilgileri, konaklama (otel, motel, pansiyon vb. ), restoran, eğlence ve alışveriş merkezleri, eczaneler ve nöbetçi eczane bilgilerine erişim mümkün olacak.

Bunun yanı sıra vatandaşımız ulaşım noktalarına, şehirde tarihsel ve turistik gezinti rotalarına, önemli tarihi binalara, kültür ve turizm tesisleri ile bina fotoğraflarına ulaşılabilecek. Vatandaşlar güzergâh tespitleri ile gitmek istedikleri adres ve önemli tarihi-turistik yerlerin ulaşım yollarını alternatifleri ile öğrenebilecek, kendilerine gezi planları hazırlayabilecekler.