Antalya Büyükşehir Belediyesi
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı
Menderes Mehmet Tevfik Türel
29 Mayıs 2015 Cuma
 
 
Haberler
Haber Arşivi
Duyurular
  Halden Günlük Fiyatlar
  İhale İlanları
  İmar Plan Tadilat Duyuruları
  İmar 18 Uygulama Duyuruları
  Kentsel, Bölgesel Planlama Çalışmaları
  Yol Bakım Duyuruları
  Evlenenler
  Kaybettiklerimiz
Güncel Duyuru ve Etkinlikler
Etkinlikler
Videolar
Sağlık Videoları
Hava Durumu
 
HABERLER  »  Haberler
     
Haberler
Yeni Sayfa 1
Çoksesli Koro İtalya’da Türkiye’yi temsil edecek
Paylaş
Antalya Büyükşehir Çoksesli Korosu, İtalya’nın en önemli müzik organizasyonlarından 51’inci Uluslararası Seghizzi Grand Prix Koro Yarışması ve 5’inci Uluslararası Sorrento Yaz Müzik Festivali’ne katılarak, Türkiye’yi temsil edecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Çoksesli Korosu’nun İtalya’nın Gorizia şehrinde gerçekleştirilecek olan 51’inci Seghizzi Grand Prix Uluslararası Koro Yarışması’na katılım başvurusu uluslararası değerlendirme kurulu tarafından kabul edildi. 11-16 Temmuz 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek yarışma, dünyanın en önemli koro yarışmaları arasında yer alıyor. Dünyanın en kaliteli korolarının yer aldığı yarışmaya Antalya Büyükşehir Çoksesli Korosu’nun katılacak olması 2016 yılında yapılacak olan Uluslararası Koro Yarışması için Antalya’nın adaylığı açısından da önem taşıyor.

MÜZİK FESTİVALİ’NE DE KATILACAK

Büyükşehir Çoksesli Korosu, ayrıca 16-18 Temmuz 2012 tarihleri arasında İtalya’nın Sorrento şehrinde gerçekleştirilecek olan 5’inci Uluslararası Sorrento Yaz Müzik Festivali’ne de davet edildi. Avrupa Festival Birliği üyesi bu festivalde Paris Grand Opera, Milano Operası gibi birçok ünlü senfoni orkestrası, solist ve profesyonel korolar yer alıyor. 2009 yılında kurulan şef Nikolay Merdzhanov yönetimindeki Büyükşehir Çoksesli Korosu, 34 ses ve 1 piyano sanatçısından oluşuyor. Bu süre içersinde halkın beğenisini kazanan koro, 10’un üzerinde konser verdi.

Haber Tarihi :  05 Nisan 2012 Perşembe
  © Copyright 2014 - Antalya Büyükşehir Belediyesi