Büyükşehir sinemayı ilçelere taşıdı
13 Ekim 2017, Cuma

Sinema TIR’ı yollarda Büyükşehir Belediyesi Sinema TIR’ı, 54’üncü Uluslararası Antalya Film Festivali etkinlikleri kapsamında ilçeleri dolaşıyor. Gazipaşa’da “Doru” adlı animasyon filmi çocuklar için, ‘Çınar Ağacı’ adlı sinema filmi ise Alanyalılar için gösterildi.

54. Uluslararası Antalya Film Festivali heyecanı ilçelerden başladı. Büyükşehir Belediyesi’nin, sanatı halkla buluşturmak, halkla etkileşim sağlamak, sinemaya olan farkındalığı arttırmak amacıyla oluşturulan Sinema TIR’ı, 54. Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında yollara düştü. Doru adlı animasyon filmi Gazipaşa’da çocuklar için gösterildi. 
MISIR İKRAMI
Her yıl Antalya’nın 19 ilçesinde bin kilometreden fazla yol kat eden Sinema TIR’ı  Gazipaşa’da çocuklara 54. Antalya Uluslararası Film Festivali heyecanını yaşattı. Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran çocuklara sinema gösteriminden hemen önce patlamış mısır ikramında da bulunuldu. Çocuklar filmi ilgiyle ve heyecanla izledi.
ALANYA’DA PARK ETTİ
“Sinema ilçelerde” sloganı ile yolculuğunu sürdüren geçen Sinema TIR’ı Gazipaşa’nın ardından Alanya’da park etti. “Çınar Ağacı” adlı film  Mahmutlar Belediye binası önünde  ücretsiz olarak sinemaseverlerle buluştu.