Uluslararası Antalya Film Festivali 4 Aralık Cuma günü programı
03 Aralık 2015, Perşembe

Sarmaşık ve Kümes izleyiciyle buluşuyor

52. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde 4 Aralık Cuma Günü  Ulusal Yarışma filmlerinden ikisi daha gösterilecek. Tolga Karaçelik’in Sarmaşık isimli filmi saat 12.00’de, genç yönetmen Ufuk Bayraktar’ın ilk filmi olan Kümes ise 18.30’da izleyici ile buluşacak. 
KUŞATILMIŞ 21.45’TE
Uluslararası Yarışma’da da Sırp yönetmen Goran Radovanoviç’in Sırp-Alman ortak yapımı Kuşatılmış saat 21.45’te gösterime girecek ve gösterimlerin ardından film ekipleriyle söyleşiler düzenlenecek. 
SÖYLEŞİLER
Günün en dikkat çekici etkinliği ise Pakistan asıllı, ödüllü Hollywood senaristi, yazar Kamran Pasha’nın AKM’de gerçekleştireceği ‘Ustalık Sınıfı’ söyleşisi olacak. Festivalin bu yılki afişini tasarlayan, Holywood filmlerinin afiş tasarımcısı Emre Erdem’in ‘Bizim Afiş Farklı Olsun’ başlıklı söyleşisi Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yapılacak. 
120. YILINDA SİNEMA
Kişisel, Toplumsal ve Politik Bir Dışavurum konulu 120. Yılında Sinema Paneli ise Antalya Sinema Derneği Üyeleri ve Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyeleri’nin katılımı ile A.Ü. Turizm Fakültesi’nde.


ETKİNLİK PROGRAMI

09.15 AFF Kahvaltı Buluşmaları / Su Hotel Amanzi 2 Salonu 
10.30 Masterclass: Kamran Pasha / AKM, Perge
10.30 AFF Belgesel Pitching Platformu / Su Hotel Voda Salonu
14.00 Soru & Cevap: Sarmaşık / AKM, Perge 
14.00 AFF Söyleşi Emre Erdem 'Bizim Afiş Farklı Olsun / AÜ İletişim Fakültesi
14.00 120. Yılında Sinema Paneli: Kişisel, Toplumsal ve Politik Bir Dışavurum / Antalya Sinema Derneği Üyeleri ve Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyeleri / AÜ Turizm Fakültesi
14.30 AFF Ortak Yapım ve Proje Geliştirme / Moderator: Claudia Landsberger / Konuşmacılar: Fabian Gasmia - Isabel Castro - Jim Stark  / Su Hotel Voda Salonu
15.00 Soru & Cevap: Hurşit + Orman + Huzurevi + Uzun Bir Gün + Dağınık Yatak / AÜ Olbia 
16.30 AFF Belgesel Film Finansmanı ve Dağıtımı / Moderatör: Ally Derks / Konuşmacılar: Catherine Le Clef - Paul Pauwels / Su Hotel Voda Salonu
17.30 Soru & Cevap: Balık Havuzu + Yeminli Bakire / AKM Perge 
18.00 AFF Endüstri Buluşması / Su Otel Amanzi 2 Salonu
19.15 Soru & Cevap: Zerk + Ah Yalan Dünyada Migros 8 
20.15 Soru & Cevap: Kümes / AKM, Perge
21.45 Soru & Cevap: Kuşatılmış / Migros 6
22.30 Soru & Cevap: Vicdan Ağacı/ Migros 2  
23.30 Soru & Cevap: Uçurtma + İdol / AKM Aspendos 
01.00 Soru & Cevap: Baskın / Migros 6 


FİLM GÖSTERİM PROGRAMI

ASPENDOS
12.00   Sarmaşık
15.30   Yeminli Bakire + Balık Havuzu
18.30   Kümes
21.30   İdol + Uçurtma
MİGROS AVM 2
12.30   Remember
15.00   Dinle Beni Marlon
18.00   Yeni Ahit
21.00   Vicdan Ağacı
MİGROS AVM 6
12.00   Pia
14.30   Arama Moturu
17.00   Taşa Yazılmış Hatıralar
20.00   Kuşatılmış
23.15   Baskın
MİGROS AVM 8
12.15   A Bigger Splash
14.45   Sangaile'ın Yazı
17.15   Ah Yalan Dünyada + Zerk
MARKANTALYA
12.00   11 Dakika
14.30   Muna
17.00   Misafir
19.30   Artık Hayallerim Var
22.00   Kalandar Soğuğu
AKDENİZ ÜNİ. OLBIA
12.00   Timur Hakkında + Sulak
14.00   KISA FİLM SEÇKİSİ 1