Başkan Türel 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı
09 Ocak 2018, Salı

Değerli basın çalışanları,

Sevgili meslektaşlarım, 

Gazeteciliğin evrensel ilkeleri çerçevesinde vatan ve milleti için ilkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışıyla çalışan basın mensuplarımızın, meslektaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun.
Demokrasimizin olmazsa olmazı basınımızın cefakar çalışanlarının, ne zor şartlar altında vazifelerini yerine getirdiğini; Türkiye’nin Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi tek Büyükşehir Belediye Başkanı olarak en iyi bilen kişilerden biriyim. Bu nedenle, Antalya için yerine getirdiğim bu görevimin yanı sıra asıl mesleğim olan gazetecilik, benim için her zaman büyük bir gurur ve onur kaynağı olmuştur. Muhabirlik, köşe yazarlığı, gazete yöneticiliği, gazete sahipliği yapmış; basın sektörünün tam içinden gelen bir meslektaşınız olarak, bugünün anlamını ve güzelliğini ben de yaşıyorum.
Kıymetli meslektaşım…
Halkın tarafsız ve doğru haber almasını sağlamak gibi çok önemli ve şerefli bir görevi ifa ediyorsunuz. Mesleğin tüm meşakkatlerini göğüsleyerek, kutsal bir görevi yerine getiriyorsunuz. Demokrasimizin ve toplumumuzun güçlenmesi için sorumlu gazetecilik anlayışıyla, gecesini gündüzüne katan, meslek ilkelerine ve haysiyetine her zaman dikkat etmiş değerli gazetecilerimize ne kadar teşekkür etsek az.
Bu vesileyle meslektaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en güzel dileklerimle kutluyor, başta haberciler olmak üzere muhabir, yazar, sayfa editörü, yayın yönetmeni, mesleğin tüm alanlarında fedakarca çalışan tüm gazeteci arkadaşlarıma sağlık, huzur, başarı temenni ediyorum.

Menderes Türel
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı